DĖMESIO!
JAU PRIIMAME UŽSAKYMUS 2025 RUDENS SEZONUI!
SVARBU!
Užsakymas patvirtinamas ir prekės rezervuojamos tik gavus apmokėjimą.
SIUNTIMAS!
Nuo rugsėjo 20-25d. Užsakymai siunčiami eilės tvarka.
Margutė (Fritillaria) RUBRA MAXIMA
DĖMESIO ! Rudeninio asortimento SIUNTIMAS PRADEDAMAS NUO RUGSĖJO 20d. Dabar galite rezervuotis (užsisakyti iš anksto).
Rezervuojame tik po išankstinio apmokėjimo!
Kiekis pakuotėje - 1vnt.
APRAŠYMAS:
SPALVA:
RAUDONASODINIMAS:
IX-XŽYDĖJIMAS:
IV-VSVOGŪNĖLIS
ŽIEMOJA
AUKŠTIS(CM):
60SODINIMO GYLIS (CM):
20
Margutės (Fritillaria) yra vertingos gėlynų ir darželių gėlės. Verta susidomėti ir plačiau auginti šį dekoratyvinį augalą, kuris mus džiugina ypatingai ryškiomis ir įvairiomis spalvomis bei gėlių formą.
Kaip ir dauguma svogūninių gėlių, margutės mėgsta sausą, saulėtą, apsaugota nuo stiprių vėjų vietą. Dirva turi būti drenuota, geros struktūros ir įtręšta. Margutes galima sodinti įvairiose gėlyno ar darželio vietose: stambesnes - grupėmis po kelias ar keliolika prie dekoratyvinių krūmų ar stambesnių gėlių, smulkesnes - alpinariumuose, gazonuose, rabatėse.
Vienoje vietoje margutės gali augti 3 metus ir ilgiau. Į nuolatinę vietą margučių svogūnai sodinami rugsėjo – spalio mėnesiais platesnėse duobutėse. Žiedai, ypač daugiažiedžių margučių, tinka skynimui. Šias gėles galima nesunkiai pražydinti ir žiemą.
Prieš žiemą patariama dirvos paviršių mulčiuoti. Tam puikiai tiks durpės, pusiau perpuvęs kompostas, lapai ar šiaudai. Mulčiuoti maždaug 5-7cm sluoksniu ypač ten, kur pasodinti smulkūs svogūnai. Pavasarį mulčą reikia laiku nuimti.