LAIMĖS MEDIS

JUKA FILAMENTOSA  (pluoštinė juka) - yra vadinama "laimės medžiu". Lietuvoje puikiai žiemojanti. Peržiemoja net nedengtos, sausose vietose išlaiko net iki -35C temperatūrą. Tai ištvermingas augalas, kuris geba pražysti net vejoje ar gožiamas piktžolių. Pražysta ketvirtais metais.
Mėgsta šviesią ar saulėtą vietą, lengvą priesmėlio ar priemolio dirvą. Didžiausią atsparumą šalčiui pasieksite augindami smėlio dirvose. Venkite labai durpingų ir kalkėtų dirvų.



DRUGELIŲ DRAUGAI...

LIATRIS STILINGAM IR LENGVAI PRIŽIŪRIMAM SODUI! Geriausiai auga saulėtoje vietoje, dirva turi būti gerai drenuota, neužmirkstanti. Nemėgsta stambesnių augalų užgožimo.
Žydi liepą-rugpjūtį, žiedai ryškiai rožiniai su violetiniu atspalviu. Žiedynai ilgos varpos formos. Tinka sodinti natūralistiniuose želdynuose su dekoratyvinėmis žolėmis. Augalas labai mėgstamas drugelių. Tinka skynimui į puokštes.

EGZOTIKA KIEME? 

Įspūdinga, aukšta daugiametė gėlė - knipofija gėlynams suteiks elegancijos ir egzotikos. Išaugina grakščių lapų kupstus iš kurių vėliau iškyla ilgakotės žiedynų kekės. Žydėjimo metu žiedynai būna dvispalviai, nes besiskleisdami keičia spalvą.
Mėgsta lengvą, laidų dirvožemį ir saulėtas vietas. Prieš sodinant patartina įrengti gerą drenažą, į duobės dugną pripilant 5 cm rupaus ir truputį smulkaus žvyro. Žydi liepos-rugsėjo mėn.
Paprastai puikiai žiemoja lauke nedengiama. Tačiau, jei žiema labai šalta (-18 ir daugiau) , patariama mulčiuoti 20-30 cm durpių sluoksniu arba uždengti eglišakėmis.

VIDURVASARIO KARALIENĖS

Daugiametės svogūninės gėlės, nereikalaujančios ypatingos priežiūros, akį traukiančios nuostabiais žiedais ir spalvų gama tai - lelijos. Vienos išsiskiria savo dideliais kvapniais žiedais, kitos - unikaliomis formomis, spalvomis ar net rekordiniu ūgiu! Kasmet šios gėlės dauginasi priaugindamos svogūnėlių (vaikelių). Rekomenduojama kas 3-4 metus iškasti ir atskirti svogūnėlius. Geriausiai auga pusiau saulėtoje vietoje, tačiau gali augti ir pietinėje pusėje. Nužydėjusius žiedus - nupjauname, kotus paliekame natūraliai sudžiūti (galima šiek tiek patrumpinti bet ne per stipriai - turite palikti lapus). Sudžiuvus lapams ir kotams - nupjauname juos palikdami nuo žemės apie 1-2cm kyšoti.
Nepamirškite palepinti gražuolių trąšomis. Rekomenduojama "pamaitinti" per sezoną 2-3 kartus iki tol kol pradės žydėti. Jokiais būdais negalima tręšti saulėta diena! Taip pat negalima laistyti trąšomis ant augalo lapų! Geriausia laistyti vandeniu / tręšti trąšomis anksti ryte prieš pakylant saulei, arba vakare - saulei nusileidus!

JĖZAUS LELIJA

Miškinė lelija anksčiau buvo vadinama Jėzaus lelija. Gracinga, ilgaamžė lelija. Senuose sodeliuose ją augino dažniau. Dabar retokai. Rūšinę miškinę leliją galima aptikti ir natūraliai augančią Lietuvoje. Ji išsiskiria nedideliais, į apačią nukreiptais žiedais.
Užauga iki 1m aukščio. Sodinamos lengvoje, purioje dirvoje, pusiau pavėsingoje vietoje ar net pavėsyje. Visiškoje saulėje bus labai skurdi arba iš viso išnyks. Nepersodintos vienoje vietoje gali augti iki ~10 metų.
Lelijos miškinės ne tik dekoratyvumui, bet senovėje buvo laikomos kaip natūralūs dažai.
Dauginama svogūnėliais arba sėklomis. Augindami sode galite dauginti svogūnų žvynais. Tokie sėjinukai pražys antrais, trečiais metais ar dar vėliau.

PAVĖSIO AUGALAS

MELSVĖS - vienos įspūdingiausių pusiau pavėsyje ar visiškame pavėsyje augančių daugiamėčių augalų! Nereiklios, greitai augančios, ilgaamžės gėlės - vienoje vietoje gali augti daugiau nei 15 metų!
Melsvės yra nepakeičiamos, kai reikia apželdinti pavėsingas vietas, užpildyti tuščius plotus, ar "kanors paslėpti", puikiai tiks alpinariumuose bei prie vandens telkinių.
Melsvių yra begale rušių, nuo mažiausių iki gigantiškų veislių, besiskiriančių spalvomis, lapų formomis.
Jos lengvai komponuojamos su kitais augalais, puikiai žiūrisi pasodintos vazonuose, kuriuos lengvai betkada pernešite į norimą vietą. Idealus sprendimas norintiems pasipuošti terasas, balkonus ar įejimus į namus (jeigu turite ten pavėsį).

Melsvės puikiai dauginasi dalijant kerą. Turintiems kantrybės ir noro eksperimentams galima dauginti subrandintomis sėklomis.

Melsvė - WHITE FEATHER

Išskirtinė veislė savo neįprasta - balta spalva, ir gebėjimu ją keisti. Šios melsvės lapai daugiau pailgos smailėjančios formos, primenantys liežuvius. 
Pavasarį kai lapai dar jauni katik išaugę - jie būna šviesios, baltos spalvos. Tačiau palaipsniui augant "senstant" ši veislė keičia spalvą - ir jau vasaros pradžioje pamatysite jog atsiranda tarsi žalsvos gyslelės. Vasaros viduryje lapai pažaliuoja, tampa tarsi salotinės spalvos.

KARKLELIAI

Karkleliu, karkluku kadaise mūsų prosenelių, senelių buvo vadinamos gėlės - FLIOKSAI. Anksčiau būdavo dažnai sutinkamas šis augalas lietuviškuose kaimuose, darželiuose palei tvoras, trobas.. Kažkuriam laikui buvo pamiršti, tačiau vėl savo žavesiu užkariauja mūsų širdis ir šiuolaikiškų gėlynų gretas.
Šias įvairių atspalvių, ilgai žydinčias gėles nesunku priderinti prie kitų tuo pačiu metu žydinčių augalų. Beje, labai dekoratyviai atrodo flioksų gyvatvorės.
Šias gėles lengva prižiūrėti, jos gerai peržiemoja, vešliai žydi ir kas labiausiai užburia tai nuostabus, intensyvus aromatas! Gerai auga tiek saulėtoje tiek pavėsingesnėje vietoje.. Tad tikrai lengvai prisijaukinsite!

10-tuke tarp kvapniausių pasaulio gėlių!

Tuberozų žiedai nuo seno labai vertinami dėl savo egzotiško, salsvo kvapo. Sakoma, kad jų aromatas mažina nuovargį ir stresą, veikia kaip afrodiziakas.  Šiais laikais daugiausiai tuberozų yra auginama Indijoje – jomis puošiami nuotakų sariai, daromos puokštės, augalai naudojami kvepalų pramonėje. Nors ši gėlė kilusi iš šiltųjų kraštų, vis dažniau pasitaiko norinčiųjų auginti ir Lietuvoje. Tam reikia šiek tiek daugiau pasistengi, tačiau viskas įmanoma! Tuberozų pražydinimui reikalingas ilgesnis laiko tarpas, kadangi šios yra pripratusios prie ilgo šiltojo sezono. Todėl mes galime šiek tiek pagudrauti ir kol lauke dar šaltoka - pasisodinti galime į vazonus namuose. 

Apie kovo pabaigą-balandžio mėnesį, tuberozas galima sodinti vazonuose 3 cm gylyje į lengvą, derlingą žemę – komposto, lapų komposto ir smėlio mišinį (3:3:4), galima pridėti pjaustytų kiminų. Į vazono dugną būtinai reikia įdėti drenažo. Vazonus su pasodintais augalais reikia laikyti šviesioje, bet ne saulėtoje vietoje. Kol pasirodo daigai, vazonai su gumbais nelaistomi, o po to laistoma gausiai.
Vegetacijos sezonu tręšiama kas dvi savaites kompleksinėmis mineralinėmis trąšomis. Jeigu yra galimybė, ūgtelėjusius augalus, praėjus paskutinių šalnų grėsmei, galima persodinti į lauką. Pasirinkta vieta turi būti saulėta, o gruntas lengvas, derlingas ir laidus vandeniui. Žydinčios tuberozos labai įspūdingos ir džiugina ne tik gražiais žiedais, bet ir nuostabiu, maloniu aromatu. Švelnus sniego baltumo žiedų kvapas dar labiau sustiprėja temstant. Kiekvienas žiedynkotis žydi apie mėnesį. Nupjautos ir pamerktos gėlės pamažu skleidžiasi, o jų grožiu ir aromatu galima mėgautis apie dvi savaites.
Į gruntą pasodintus augalus nužydėjus, būtina iškasti nelaukiant šalnų, nupjauti lapus ir stiebą, paliekant nedidelį (2 cm) kelmelį, nuvalyti žemes ir išdžiovinti. Žiemą gumbus reikėtų laikyti sausoje patalpoje 5–10 °C temperatūroje. Kambaryje arba balkone auginami augalai nužydėję nebelaistomi iki kito sezono pradžios.

KOBROS LELIJA

Egzotiškos ugningos spalvos daugiametės gėlės, unikalų vardą turinčios, dėl žiedynų primenančių tarsi kyšančias kobrų galvas.
Mėgstančios labai saulėtą vietą, taip pat auga ir daliniame pavėsyje. Dirvožemis turėtų būti laidus vandeniui, neužmirkstantis, drenažinis, šiektiek smėlingas. Galima auginti tiek vazonuose tiek atvirame grunte. Gali žiemoti lauke, jeigu žiema nešalta (iki -10). Jeigu nenorite iškasti, reikėtų pasirūpinti, jog augalas nesušaltų - pridengti eglišakiais ar kt..

Krepšelis

Krepšelis tuščias.